ISIS udeřil ve Franci!!! Terorista sťal učitele přímo na ulici!

Před krátkou dobou jsme vás informovali o napadení člověka vycházejícíh o z redakce Charlie Hebdo sekerou. Článek si můžete přečíst zde. Zdá se nyní, že to byla pouze předzvěst hrůz, které nás v budoucnu čekají. Mimochodem Charlie Hebdo, o kterém ještě bude řeč, se rozhodl karikatury proroka Mohammeda znovu vydat. Jaké budou reakce muslimské veřejnosti se můžeme jen domnívat. S Charlie Hebdo také souvisí úřok, který se stal včera (v pátek, pro muslimy svatý den jako pro křesťany neděle). Učitel dějepisu byl sťat přímo na ulici mezi lidmi…

Je to pár týdnů co prezident Macron pronesl projev, ve kterém hlásal, že je islám v krizi po celém světě. Muslimy tím tenkrát rozčílil do běla. Psali jsem o tom ZDE. Nyní mu však každý musí dát za pravdu. V pátek (16.10.2020) okolo 5 hodin odpoledne napadl ve městě Conflans Saint-Honorine , které je poblíž Paříže, muž učitele dějepisu. Napadl jej nožem a nebožáka sťal. Poté se dal na útěk a vyřikoval Allahu akbar. Policisté jej pronásledovali, ale jelikož byl ozbrojen patrně i střelnou zbraní, byl nakonec na místě zastřelen 10 ranami (kolik z nich jej zasáhlo nevíme).

Flemming Rose on the Danish Cartoons Controversy and Free Speech - The  Atlantic

Vyšetřování ukázalo, že útočník je původem z Alžírska, má rodinu a žije ve Francii (s rodinou). Ukázalo se, že byl otcem žáka, kterého učil zavražděný 47 letý středoškolský učitel, a který přednášel o svobodě slova a donesl ukázat studentům do třídy karikatury proroka Mohammeda. Stal se tedy obětí boje za svobodu slova a zaslouží si, abychom za něj každý drželi alespoň minutu ticha.