Lidské zrůdy nominovány na Nobelovu cenu – přečtěte si náš seznam!

Nobelova cena míru. Ano každý již o ní slyšel. Alfred Nobel – vynálezce dynamitu, po němž se cena jmenuje by nejspíš však jen zíral. Ačkoliv i jeho vynález může budit kontroverze, my vám ukážeme, že Nobelovku dostávali lidé, kteří páchali zločiny proti lidskosti, diktátoři a další lidské zrůdy. Právě nominace těchto lidí způsobila nedůvěryhodnost celé ceny. Pojďme si je potupně jednoho po druhém představit:

Fritz Haber
Fyzik, který svou Nobelovu cenu získal za objev syntézy amoniaku. Mnozí si jej pletou z vynálezcem vražedného plynu yperit. Nebyl však jeho vynálezcem, nýbrž to byl právě on, kdo inicioval použití výše zmíněného plynu v roce 1917 v bitvě u města Yprés a položil tak základy nové válečné zbraně – chemické války.

Adolf Hitler
Ano je to tak! V roce 1939 byl tento zrůdný diktátor nominován na cenu míru členem švédského parlamentu Erikem Brandtem. Naštěstí cenu nedostal. V roce 1939 nedostal nakonec Nobelovu cenu z mír nikdo!

Josef Stalin a Benito Mussolini
Začneme druhým jmenovaným tedy italským fašistickým diktátorem Benitem Mussolinim, jelikož byl nominován první. Stalo se tak v roce 1935, kdy byl Mussolini navržen na Nobelovu cenu míru, v tomto roce napadl Etiopii a dokončil transformaci Itálii v plně fašistický stát. Opět můžeme děkovat, že cenu nakonec nedostal. Druhým je Josef Stalin. Ačkoliv se jedná o brutálního diktátora, je jeho nominace přece jen pochopitelná, jelikož proběhla v roce 1945 jako poděkování za nastolení míru v Evropě. Stalin byl navržen ještě jednou, ale ani podruhé cenu nedostal.

George Bush ml.

Válečný štváč, na jehož rukou je krev milionu lidí! V podstatě díky jeho křižácké politice máme nyní problémy s migrační krizí. Prezident Bush vyhlásil křížovou válku proti Íráku, který měl stát za útoky 11. září, dále měl vlastnit jaderné zbraně. Obě tvrzení byla sprostou lží. V souvislosti s jeho jménem se také často spekuluje, zda- li to nebyl zapleten do 11. září jako jeden z hlavních organizátorů. Například si tento „demokratický“ politik nepamatuje ani okolnosti, za kterých se dozvěděl o útoku. Byl zrovna na besedě v škole a četl dětem pohádku – když mu poradci sdělili, že byl spáchán teroristický útok, prezident klidně pokračoval ve čtení. Později tvrdil, že se poprvé o útoku dozvěděl s televize, která byla ve škole – viděl prý jak první letadlo narazilo do věže a zastavil se mu dech…avšak záběry prvního letadla se objevili až druhý den, stejně tak máme záznam z výše zmíněné besedy, který toto vyvrací. Proč tedy lžete pan Bushi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *