Nástup anarchie v Americe!!! Část Seattlu už patří demonstrantům.

Po mnohatýdenních střetech demonstrantů s policisty v americkém Seattlu to policie vzdala a přenechala část města demonstrantům. Jedná se o celou čtvrť o rozloze 4,248 km² jménem Capitol Hill, obývanou převážně černochy. Demonstranti zde udělali tzv. police-free (neplést s HateFree) zóny a nepouštějí zde policii, která, jak jsme anoncovali v úvodu článku, již jakékoliv pokusy zpět ovládnout území vzdala. Místní šerif se vyjádřil takto:
„Nemám vůbec tušení, kam to směřuje,“ připustil. „Pracujeme krok po kroku na tom, jak si vybudovat vztahy, budujeme důvěru na malých věcech, abychom si to dokázali vyjasnit společně.“
Na dobytém území probíhají workshopy, lidé také posílají peníze přes internet na podporu samovlády v Capitol Hillu, také deky, cigarety, vařiče a a stany.

Seattle police pledge to protect 'CHOP' protest zone: 'There is no ...

Mezitím si demonstranti volí nového vůdce, který má vyjednávat o podmínkách na novém území, seznámit a projednat nové zákony se zástupci vlády USA. Jeho jméno je George Miguelle Broadick. Podrobnosti o tomto novém „novém vůdci“ se dozvíme v následujících hodinách.

Mapa demonstranty obsazeného území.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *