Orbán a maďarská ministryně se tvrdě opřeli do Jourové: Měla bys rezignovat!!! Co ještě jí vzkázali?

Orbán a vůbec celá V4 je hojně kritizována EU. Navážejí se i do nás, prý kvůli nedodržování stanov EU. Většinou jsou to ti samí neomarxističtí politici, kteří schvalují migraci. Jedním z nich je také Místopředsedkyně Evropské komise (dále EK) Věra Jourová.

Jourová se nejprve dostala do sporu s ministryní spravedlnosti Maďarska Judit Vargovou. Tu rozhněval její výrok, že je Maďarsko „nemocná demokracie“. Jourová toto řekla v magazínu Der Spiegel. Evropská unie, jmenovitě EK dlouho kritizuje Maďarsko, kvůli údajnému porušování evropských hodnot. Zmiňuje mimo jiné i vykázání Sorosovy nadace ze země. Vargová napsala toto na svůj twitter: “Žádná demokratická instituce by neměla tolerovat lídra, který používá takové urážky jako ona v rozhovoru se Spiegelem,” Vargová jakoukoliv kritiku odmítá, a žádá rezignaci Jourové. K ministryni Vargové se připojil také prezident Orbán, toto napsal na svůj twitter:

„Tato prohlášení jsou nejen přímým politickým útokem proti demokraticky zvolené maďarské vládě, jež se stávají běžnými, ale i ponižováním Maďarska a maďarského lidu. Prvé je nevhodné, druhé nepřijatelné,“