Šok!!! Takto si žili bývalí SS-manni po válce! Jejich zboží možná nakupujete i vy!

O tom, že spravedlnost je slepá byly napsány stohy knih. Své o tom ví nacističtí zločinci, kteří za své zločiny proti lidskosti dostali nízké nebo žádné tresty a po skončení hrůz 2.světové války se aktivně podíleli na společenském životě, byli manažery mnoha známých firem či dokonce úspěšnými politiky v nejvyšších sférách.
Začněme nejdřív u nás. Špičky nacistického teroru jako byl K.H.Frank dostali provaz. Celkem bylo u nás za nacistické zločiny popraveno 475 Němců. Vraťme se, ale k těm, kteří trestu unikli a užívali si dál svého života. Jako prvního můžeme zmínit Maxe Rostocka, který se podílel na vyhlazení Lidic a od prezidenta Zápotockého (který sám byl vězněn v koncentračním táboře!) dostal milost a byl přijat do StB. Žil spokojený život v Mannheimu, kam utekl při rozvědné činnost v Německu (práce pro StB), kde ve věku 74 let zemřel.
Dalšími zločinci, kteří vyvázli bez trestu byli sudetští Němci Rudolf Wentzel, Franz Karmasim a Paul Illing. Tito tři byli jedněmi ze zakladatelů spolku Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband nebo-li Sudetoněmecké krajanské sdružení (ANO – TEN SPOLEK S NÍMŽ NĚKTEŘÍ NAŠI POLITIČTÍ PŘEDSTAVITELÉ VEDOU PŘÁTELSKÉ DISKUZE!).
V souvislosti s probíhající migrační krizí si připomeňme, že mnozí nacisté našli otevřenou náruč právě v Německé lidové straně – CDU (jejíž členem je i Angela Merkelová). Jedním z nich byl Otto von Fircks, který se podílel na brutálních vysídlovacích akcích v Povartí, se po válce v NSR stal předsedou Zemské organizace uprchlíků a přesídlenců v Dolním Sasku.
Mnoho nacistů nastoupilo také u světových firem věhlasného jména – za mnohé jmenujme například Coca-Colu – šéfem koncernu pro NSR se stal, po propuštění z 18 měsíčního vězení, SS-grupennfuhrer August Heissmeyer.
Některé známé světové firmy však s nacisty nepokrytě kolaborovali. Například firma Nivea, která po celou dobu nacistického režimu kolaborovala (v roce 1933 začala příjmat nacistikou politiku vyhozením z firmy všech židů). Další firmou je firma Kodak, nebo firma Hugo Boss, která šila nacistům uniformy. Nejhůř se však do dějin zapsala farmaceutická firma Bayer (jejíž výrobky nutně dnes užívá každý, jelikož je přední farmaceutickou firmou v Evropě). Tato když se dostala pod koncern IG Farben vyráběla známý plyn Zyklon-B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *