Frýdek-Místek: více než 50 lidí v karanténě, 11 nakažených v celém okrese.

Koronavirus ve Frýdku-Místku dal o sobě poprvé vědět 3.3. 50 lidí – žáci a učitelé z 8.ZŠ bylo po návratu v z Itálie umístěno do karantény.

12.3. Ivo Vondrák na svém Facebookovém profilu sdílí o dvou nakažených ženách a jednom muži z Ostravy. Později sdělení doplňuje o informaci, že se v jednom případě jedná o zdravotní sestru pracující na porodním oddělení, které je následovně dáno do karantény. Do sestry se pustili její kolegové, kteří ji zasypali výčitkami, ředitel nemocnice Tomáš Stejskal se však sestry hrdinně zastal těmito slovy:
„Velmi si naší kolegyně vážím, a to jak po stránce pracovní, tak lidské. Byla jednou z těch, která po vyhlášení krizového stavu a mém doporučení necestovat do postižených oblastí sama dovolenou zrušila, a to bez jakékoliv náhrady cestovní kanceláře“
„O to víc mě mrzí, že někteří z vás ji kritizují a kladou jí to za vinu. Takové jednání považuji za neférové a krajně neetické, a beru to i jako útok na svou osobu. Má plnou podporu nejen mou, ale celého vedení
.“ 
14.3. Hejtman Vondrák informuje o dalším případu – muž z Frýdku-Místku se nakazil od své ženy, která byla na dovolené v Itálii, ale první test ji vyšel negativně.
Dalšími nakaženými jsou dva pedagogové z Gymnázia Cihelní, krajská hygiena poslala do karantény všechny kantory a dvě třídy žáků.
16.3. Dohromady 11 nakažených z Frýdecko-Místecka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *