Hřib: Zavření škol je jen začátek! Opatření přitvrdí! Víme jak!

Počty nakažených stoupají. Státy EU i ostatní postupně zařazují ČR do seznamu zemí, kde jejich občané nemají jezdit. Do této doby bylo povinné chodit v rouškách ve všech vnitřních prostorách a povinná desinfekce rukou před vstupem do budova platící pro Prahu a další města. Nová nařízení která anoncoval pirátský primátor Hřib pro Prahu budou ještě přísnější – obdobně jako za stavu nouze.

Velmi dramatický průběh epidemie v hlavním městě Praha řešili zastupitelé na poradě. Dle dosavadních informací se vyjádři Zdeněk Hřib, že hrozí zavření středních a vysokých škol a výuka by probíhala dálkově. Dále jsou ve hře roušky na venkovních akcích a frekventovaných místech. V praxi by to znamenalo, že pokud byste šel na pivo či víno s živou muzikou musel byste mít roušku (a nejlépe sedět). Opatření se bude také týkat, jak jsme psali, frekventovaných míst, např.: městských parků.

Jak se vyznat v opatřeních?

Kdo musí a kdo nemusí nosit v budově roušku a při povolání? Jelikož už padly vysoké pokuty (okolo 10 000Kč) za nenošení roušky. Nebo se můžete podívat na náš článek, jak policisté povalili v Praze v metru člověka a zatkli za nenošení roušky – klikněte ZDE.

Tedy roušku nemusí mít: děti do 2 let, děti a pracovníci mateřské školky , roušku pochopitelně nemusíte mít ve společném pokoji na internátu ani hostelu. dále ústavní činitelé pokud pracují na jednom místě a jsou vzdáleni od další osoby alespoň 2 metry, osoby za volantem (včetně řidičů MHD), osoby se sníženým intelektem či mentálním postižením.

Bohužel pokud jste astmatik, či máte jiné onemocnění dýchacích cest nemáte žádnou výjimku je pro vás rouška POVINNÁ.

Přečtěte si: Starosta italského městečka zakázal nosit roušky!