Británie se zbláznila! Tři nejhorší případy politické korektnosti hýbají internetem.

Politická korektnost, jdoucí ruku v ruce s cancel culture a hnutím MeToo, předvádí každým dnem nové dno lidského uvažování. Tentokrát je na mušce známá pohádka a klasický příběh.

Nedříve bychom vás drazí čtenáři informovali o události, která se stala ve Velké Británii, konkrétně v jejím deštivém hlavním městě Londýně. Mladá (24 let) zdravotní sestřička jménem Amy Gallagherová , která působila na psychiatrické klinice, nacházející se na kraji Londýna, se stala obětí šikany, protože je bílá. Ano, čtete dobře. Vše se událo na povinném semináři, který organizuje státní institut Národní zdravotní služby (NHS, anglická zkratka). Zde se dozvěděla, že bílí lidé jsou prý pomýlení a nerozumí světu, také byla počastována názorem, že křesťanství musí být nutně rasistické, protože je evropské. Amy si následně stěžovala, ale to neměla dělat. Byla z kurzu vyloučena, také byla podrobena vyšetřování. Snažili se dokázat, že by toto její postoje v budoucnu mohly být překážkou ve vykonávání psychoterapeutické praxe, o které sestřička snila.

Další případ se odehrál se odehrál rovněž v Británii. V knize Karlík a továrna na čokoládu, která se dočkala známé a oblíbené adaptace, nastaly podstatné změny. Postava chamtivého obtloustlého chlapce byla změněna, jelikož by mohla vyvolat předsudky vůči obézním lidem. Nyní se v knize místo tlustý, užívá slovo enormní.

Poslední případ nejspíš rozhořčí hlavně starší ročníky. Ti měli ve své knihovně známou knihu Tři mušketýři, jistě si nenechali ujít i stejnojmenný film z francouzské produkce. Nyní vznikla nová adaptace, televizní série, ve které ovšem D’Artagnana hraje černošský herec…