Zdroj: Pixabay

Začátek totality? Policie bude kontrolovat teplotu v domech a rozdávat pokuty

Mnozí považují konspirační teorii o Novém světovém řádu za pouhou snůšku blábolů. Zákony a nařízení poslední doby, zejména za pandemie však musela zneklidnit každého svobodně uvažujícího člověka. Poslední zásah do svobody jednotlivce se děje ve jménu šetření a ekologie…

Ministerstvo průmyslu chystá nové nařízení, které bude regulovat možnosti vytápění obytných, ale i komerčních prostorech. Jedná se o opatření, které má zabránit energetické nouzi, která má nastat v následujících měsících. Kontroly budou probíhat na podnět, policie bude mít právo zkontrolovat zda teplota v domě, lépe řečeno v konkrétních domácnostech nepřekročí teplotu, která bude stanovena jako hraniční. V takovém případě je možno uložit pokutu až 200 000 Kč. Omezení vytápění má ušetřit spotřebu plynu a energie, tudíž se předpokládá, že pro vytápění jinými palivy, tedy pomocí klasických spalovacích kotlů, takto sankcionizováno nebude.

Podle statistik hrozí až třetině obyvatel republiky energetická chudoba, finanční injekce Fialovy vlády bohužel nemají žádný vliv na stále se zhoršující situaci.

ZDROJ:

CNN Prima, Český Rozhlas