Zdroj: Wikipedia Commons

Proč si nikdo nevšímá?: Na Brněnsku zadrží měsíčně 300 migrantů! MIGRAČNÍ KRIZE POKRAČUJE

V posledních třech měsících se vzedmula uprchlická krize. Vypadá, že krom zhoršující se situaci kolem koronaviru budeme muset čelit znovu zvýšené uprchlické migraci, nebo jsem ji čelili pořád, ale média nám o tom neřekla…?

Pravda je taková, že jihomoravští policisté zachytávají každý měsíc několik stovek migrantů. Tento trend se projevil již v červnu a každým měsícem čísla stoupají. Zatímco v prvním měsíci jich bylo něco málo přes 150, v červenci jich bylo již 388. Migranti jsou zadržováni hlavně na hranicích a to v místech, kde procházejí těžce prostupným levním terénem. Očekává se, že tento trend bude stoupat a migrační vlna se dost možná dostane na stejná čísla jako v roce 2016 – 2017.

Konec Islámského státu?

Islámský stát byl rozdrcen, takže se již není čeho obávat. To je však veliký omyl, v současné době dostala také tvrdou ránu al-Kajdá, když přišla o svého ideologa, který byl zlikvidován ninja raketou vystřelenou Američany. Islámský stát však neskončil, oficiálně vyklidil pozice, ale stále dost členů zůstalo na svobodě, část se potuluje a skrývá v oblastech Sýrie, ostatní se dost možná budou chtít vrátit do své původní vlasti a k přechodu mohou použít i naše vlastní území. Nemluvě o tom, že propagandistické online časopisy Islámského státu stále fungují a vycházejí nová čísla. Také al-Kajdá se bude chtít pomstí.